Vdes Hajrullah Gorani - Bota Sot
Vdes Hajrullah Gorani

Kosova

Vdes Hajrullah Gorani

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 18:48
Hajrullah Gorani

Ka vdekur Hajrullah Gorani, i cili njihet si kryetar i parë i sindikatave të Kosovës.

"Sot pasdite ndërroi jetë babai im, Hajrullah Gorani. Vdiq në qetësi, i rrethuar me familjen dhe më të dashurit e tij, në moshën 89-vjeçare", ka njoftuar djali i tij, Dukagjin Gorani.

Gorani ishte ekonomist, profesor universiteti dhe autor librash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat