Hodhi mbeturina në Suharekë, qytetari dënohet me 200 euro gjobë - Bota Sot
Hodhi mbeturina në Suharekë, qytetari dënohet me 200 euro gjobë

Kosova

Hodhi mbeturina në Suharekë, qytetari dënohet me 200 euro gjobë

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 12:30
Mbeturinat

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, njofton për dënimin e një qytetari me 200 euro gjobë, i cili ka hedhur mbeturina në hapësira publike në Sllapuzhan.

“Asnjë tolerim nuk do të ketë për ndotësit e ambientit.

I falenderoj inspektorët për punën dhe angazhimin në teren, e poashtu edhe qytetarët për bashkëpunimin”, shkruan kryetari në Facebook.

Image
Gjoba
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat