Stafi i infektives larg familjeve për katër muaj - Bota Sot
Stafi i infektives larg familjeve për katër muaj

Kosova

Stafi i infektives larg familjeve për katër muaj

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 20:39
Foto ilustrim

Që nga 13 Marsi kur u konfirmua rasti i parë me koronavirus në Kosovë, personeli i Klinikës Infektive pjesën dërmuese të kohës e kanë kaluar në përballjen me pandeminë.

Por duke i dal në ndihmë të infektuarve, ata shumë rrallë kanë takuar familjarët e tyre.

Kjo pasi ekspozimi ndaj Covid-19 është i theksuar edhe brenda Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat