​9 të shëruar dhe një rast i ri me COVID-19 në Malishevë

Kosova

​9 të shëruar dhe një rast i ri me COVID-19 në Malishevë

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Sot në territorin e Komunës së Malishevës janë shëruar 9 persona të cilët kanë qenë të prekur me COVID-19, ndërsa është regjistruar një rast i ri.

Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin zyrtar të Komunës së Malishevës me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Nga data 14 mars e deri më sot, me COVID-19 në Komunën e Malishevës janë prekur 143 persona, prej tyre 98 janë shëruar, 36 raste janë raste aktive, ndërsa 9 persona kanë vdekur.

Lajmi i dhënë nga IKSHPK edhe për një rast nga Damaneku është dhënë gabim komuna, pasi nuk bëhet fjalë për fshatin Damanek të Malishevës, por të një komune tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat