28 pacientë janë duke u trajtuar për koronavirus në Spitalin e Vushtrrisë, 4 në gjendje të rëndë - Bota Sot
28 pacientë janë duke u trajtuar për koronavirus në Spitalin e Vushtrrisë, 4 në gjendje të rëndë

Kosova

28 pacientë janë duke u trajtuar për koronavirus në Spitalin e Vushtrrisë, 4 në gjendje të rëndë

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 08:23
Foto ilustrim

Në Spitalin e Vushtrrisë janë duke u trajtuar 28 pacientë për koronavirus, 4 janë të intubuar, ndërsa 18 të tjerë janë me oksigjenoterapi.

Spitali i Vushtrrisë ka bërë të ditur se 18 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë, ndërsa 10 janë në pritje të rezultatit, eventualisht të testimit.

Po ashtu ka të infektuar edhe nga stafi mjekësor: 2 mjekë, 6 infermierë dhe 1 punëtor i administratës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat