Ngjarjet dhe aktivitetet që pritet të zhvillohen sot në Kosovë - Bota Sot
Ngjarjet dhe aktivitetet që pritet të zhvillohen sot në Kosovë

Kosova

Ngjarjet dhe aktivitetet që pritet të zhvillohen sot në Kosovë

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 08:07
Ilustrim

Për sot janë paralajmëruar 4 ngjarje dhe aktivitete të cilat do të zhvillohen gjatë ditës në Kosovë.

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30).

Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00).

Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Kosovës. (Salla e Kuvendit , ora 10:30).

Mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. (Salla e Kuvendit , ora 11:00).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat