Dezinsektohen hapësirat publike në Drenas dhe Komoran - Bota Sot
Dezinsektohen hapësirat publike në Drenas dhe Komoran

Kosova

Dezinsektohen hapësirat publike në Drenas dhe Komoran

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 23:50
Drenas

Pas të gjitha përgatitjeve të nevojshme nga ana e Komunës së Drenasit, përkatësisht, Drejtorisë për Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, gjatë orëve të mbrëmjes së ditës së sotme u krye dezinsektimi i hapësirave publike në Drenas dhe Komoran.

Projekti u realizua nga kompania e kontraktuar nga Drejtorisë për Shërbimeve Publike dhe Emergjencë.

Dezinsektimi i hapësirave publike ka për qëllim asgjësimin e insekteve të dëmshme, si masë parandaluese të përhapjes së sëmundjeve infektive.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat