Incident i ri në fshatin e Kosovës ku jetojnë serbët, çka po raportojnë mediat serbe se ndodhi në Babimoc

Kosova

Incident i ri në fshatin e Kosovës ku jetojnë serbët, çka po raportojnë mediat serbe se ndodhi në Babimoc

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 09:03
foto ilustrim

“Serbët të nervozuar, dikush hyri brenda kishës në Babimoc”, ky është titulli kryesor sot nëpër mediat serbe, të cilat raportorojnë se dikush ka demoluar objektet e tyre fetare.

Media të ndryshme në Serbi raportojnë se Kisha në fshatin Babimoc afër Obiliqit, u përdhos gjatë natës së kaluar.

Sipas tyre, disa hajdutë kanë hyrë në ndërtesën e Kishës Ortodokse Serbie duke hequr grilën metalike nga dritarja, dhe më pas janë futur brenda.

Çanta e priftit që ishte në kishë u mor me vete dhe rasti u raportua në policinë e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat