Driton Selmanaj pranon një dhuratë të veçantë, portretin e presidentit historik Dr.Ibrahim Rugova - Bota Sot
Driton Selmanaj pranon një dhuratë të veçantë, portretin e presidentit historik Dr.Ibrahim Rugova

Kosova

Driton Selmanaj pranon një dhuratë të veçantë, portretin e presidentit historik Dr.Ibrahim Rugova

Nga: A.SH Më: 16 shtator 2020 Në ora: 17:55
Foto nga takimi

Zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj sot ka pranuar një dhuratë të veçantë, portretin e presidentit historik Dr.Ibrahim Rugova.

Ai ka pritur në takim Bashkim Gegaj dhe piktorin e mirënjohur nga Klina, Luan Jakupi me ç'rast i dhuruan një portret.

Postimi në Facebook:

Sot, kisha nderin të pres në takim Bashkim Gegaj dhe piktorin e mirënjohur nga Klina, Luan Jakupi me ç'rast pranova një dhuratë tepër të veçantë, portretin e presidentit historik Dr.Ibrahim Rugova.

Talentët si Luani, vijën, ngjyrat, skicat dhe brushën e kanë formë të shprehjes dhe pjesë të jetës e që padyshim përbëjnë pasuri për artin tonë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat