20 raste me COVID-19, mbyllen dy shkolla në Vushtrri

Kosova

20 raste me COVID-19, mbyllen dy shkolla në Vushtrri

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 12:47
Vushtrri

Është ndërprerë procesi mësimor në dy shkollat fillore në komunën e Vushtrrisë.

Kjo pasi janë shënuar 20 raste pozitive me COVID-19 në shkollat fillore “Ali Kelmendi” dhe “Andon Zako Çajupi”.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Arsimit në këtë komunë Afrim Namani.

“Në shkollën fillore “Ali Kelmendi”, me COVID kanë rezultuar 10 nxënës dhe dy mësimdhënës, ndërsa në atë “Andon Zako-Cajupi”, janë të prekur me Covid 7 nxënës dhe një mësimdhënës. Task Forca komunale dje pas vlerësimit të situatës ka vendosur që këto dy shkolla të kalojnë në skenarin C, do të thotë që mësimin ta zhvillojnë online deri në një vendim tjetër”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat