Ramosaj jep statistikat për rastet me koronavirus në Deçan: 38 raste janë akoma aktive

Kosova

Ramosaj jep statistikat për rastet me koronavirus në Deçan: 38 raste janë akoma aktive

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 00:06
Foto ilustrim

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka treguar statistikat e rasteve me koronavirus në Deçan.

Ai bën thirrje që kujesemi për veten duke i respektuar masat.

Postimi në Facebook:

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën dy (2) persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19.

Rastet pozitive janë: një (1) nga Lëbusha dhe një (1) nga Prilepi.

Deri më sot, në komunën tonë janë të identifikuara 211 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 162 të shëruar plotësisht, 11 kanë humbur jetën dhe 38 raste janë akoma aktive.

Kujdesuni për veten dhe familjen!

#VendosMaske

#PastroDuart

#MbajDistance

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat