Sot në Malishevë 1 i vdekur dhe 1 rast i ri me Covid-19

Kosova

Sot në Malishevë 1 i vdekur dhe 1 rast i ri me Covid-19

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 15:14
Malishevë

Në territorin e Komunës së Malishevës në 24 orët e fundit një person ka vdekur i cili ka qenë i prekur me covid-19, ndërsa është regjistruar një rast i ri.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe nga Instituti Rajonal i Shëndetit Publik në Prizren, si dhe në komunikim me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës është kjo:

Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 809 raste, prej tyre 735 janë shëruar, 47 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 27 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat