Oda e Avokatëve uron Kurtin, shprehin përkushtimin për punuar së bashku për sistemin e drejtësisë

Kosova

Oda e Avokatëve uron Kurtin, shprehin përkushtimin për punuar së bashku për sistemin e drejtësisë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 11:44
Albin Kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urimi.

Kësaj radhe nga kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, Behar Ejupi, që e ka uruar Kurtin për zgjedhjen e tij si kryetar i Qeverisë.

Në letrën drejtuar kryeministrit Kurti, kryetari Ejupi, në emër të Odës së Avokatëve të Kosovës, ka shprehur përkushtimin për të punuar bashkërisht për sistemin e  drejtësisë, për një stabilitet të vazhdueshëm dhe shtet të së drejtës e ligjor.

Ai ka theksuar se proceset e rëndësishme për vendin, me theks, sistemi i drejtësisë të jenë pikësynim për thellimin e bashkëpunimit mes Qeverisë dhe Odës së Avokatëve të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat