Gjobiten 703 qytetarë mosrespektim të masave

Kosova

Gjobiten 703 qytetarë mosrespektim të masave

Më: 19 prill 2021 Në ora: 09:49
Foto ilustrim

Policia e Kosovës edhe gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar me patrullimet në tërë territorin e vendit, për të parë nga afër se sa po zbatohen masat antiCOVID-19.

Gjatë ditës së diele policia ka gjobitur 703 qytetarë të cilët kanë shkelur këto masa.

Ndryshe kujtojmë se mbrëmë Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për masat e reja të cilat kanë hyrë në fuqi sot dhe do të zgjasin për 14 ditë.

Sipas vendimit të ri, gastronomia do të punojë deri në orën 22:00, kurse kufizimi i lëvizjes së qytetarëve do të nis në orën 22:30 deri në orën 05:00 të mëngjesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat