Moti për sot me reshje shiu

Kosova

Moti për sot me reshje shiu

Më: 11 qershor 2021 Në ora: 06:52
Ilustrim

Vazhdon moti i paqëndrueshëm edhe përgjatë fundjavës, me shi e bubullima. Temperaturat në rënie graduale.

11.06 - Kryesisht me vransira. Që nga orët e paradites priten kushte për zhvillime të shtrëngatave me shi, që vazhdojnë deri orëve të mbrëmjes. Vende-vende reshjet mund të jenë intenzive, e nuk përjashohen mundësitë edhe për breshër.

12.06 - Kryesisht vransira dhe intervale me diell, e pasdite dhe në mbrëmje priten mundësi edhe për rrebeshe shiu e bubullima.

13.06 - Kryesisht me vransira dhe me të reshura shiu, që gjatë ditës vende-vende shoqërohen edhe me bubullima.

14.06 - Kryesisht me vransira, e gjatë ditës me mundësi për rrebeshe shiu dhe bubullima.

Temperaturat e ajrit me tendencë të rënies deri ditën e hënë. Minimalet luhaten nga 10C deri 13C, e maksimalet nga 24C e 25C ditën e enjte zbresin deri në 20C ditën e diel, e të hënën edhe në 17C.

Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga veriu 3-12m/s.

Shtypja atmosferike do të luhatet brenda vlerave normale, me tendencë të rritjes nga java e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat