Rikthehet furnizimi me energji elektrike në Kaçanik

Kosova

Rikthehet furnizimi me energji elektrike në Kaçanik

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 23:16
Foto ilustrim

Ekipet e KEDS në kohë rekorde kanë arritur të lokalizojnë dhe zëvendësojnë izolatorin e LP 35 kV.

Kaçaniku i cili u dëmtua nga shprazja atmosferike (goditja nga rrufeja) në orët e vona të pasdites.

Eshte bere rikthimi i furnizimit me energji elektrike për banorët e Kaçanikut.

Shiu ka bërë që energjia elektrike të jetë problem për qytetin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat