Nesër një mori ngjarjesh do të ndodhin

Kosova

Nesër një mori ngjarjesh do të ndodhin

Më: 21 korrik 2021 Në ora: 00:52
Foto ilustrim

Dita e nesërme do të jetë me ngjarje të shumta.

Mblidhet Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë. (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 09:00)

Me rastin e shënimit të “Epopesë së UÇK-së të korrikut 1998” në Rahovec, komuna e Rahovecit organizon një sërë aktivitetesh, ora 09:00-11:00.

Agjenda:

Ora- 09:00 – Homazhe te Kopshti i dëshmorëve – Rahovec.

Ora-09:30 – Homazhe te shtatorja e Shejh Myhedin – Shehut – te Teqeja e Madhe e Halvetive- Rahovec

Ora-10:00 – Homazhe te lapidari – Pompa Teuta – Rahovec

Ora-10:30 – Homazhe për dëshmorët te Kompleksi Përkujtimor “Maja e Shkodranit” – Rahovec

Ora-11:00 – Përurimi i monografisë “Shqiponjat s’e braktisin folenë”, për dëshmorin e kombit Mizahir Isma, nga autori Qemajl Krasniqi – Vendi: Salla e Kuvendit Komunal- Rahovec.

Forumi për Transparencë Parlamentare, me mbështetjen e NDI-së, organizon takim me temën “Pandemia COVID-19: Procesi i vaksinimit në Kosovë”, që organizohet në kuadër të aktivitetit “Ditët e Kuvendit”. (Holli i Kuvendit, ora 09:30)

Shënohet fillimi i projektit “Përfshirja e Grave në Tavolinën e Negociatave”, merr pjesë shefi i Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog. (Restorant “Collection”, Prishtinë, ora 09:45)

Nga 21-23 korrik 2021 Kuvendi hap dyert për bashkatdhetarët të cilët dëshirojnë ta vizitojnë ndërtesën e institucionit më të lartë legjislativ. (Ndërtesa e Kuvendit, 10:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton Raportin e auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Ministrisë së Punëve të Brendshme për vitin 2020. I ftuar ministri Xhelal Sveçla. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 506, ora 10:00)

Vazhdon mbledhja e gjashtë e Kuvendit Komunal. (Kuvendi Komunal i Komunës së Prishtinës, ora 10:00)

Komisioni për Integrime Evropiane takohet me përfaqësues të shoqërisë civile, me qëllim të bashkëpunimit dhe komunikimit në procesin e integrimit evropian të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 11:00)

Mblidhet Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 12:45)

Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës plenare. (Kuvendi i Kosovës, salla e seancave plenare, ora 13:00)

Mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. (Hagë, ora 14:30)

Muzeu Kombëtar i përgjimeve “Shtëpia me gjethe” dhe KosovaPress, mbajnë aktivitetin “In Memoriam” kushtuar shkrimtarit Sulejman Krasniqi. (Muzeu Kombëtar, Tiranë, ora 17:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat