Sot do të ndalet rryma në këto vende

Kosova

Sot do të ndalet rryma në këto vende

Më: 17 gusht 2021 Në ora: 08:29
Foto ilustrim

KEDS-i ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona sot.

Sipas njoftimit, kjo do të ndodhë për arsye të punimeve që do të kryhen në rrjet.

Njoftimi i plotë:

Prishtinë

1.

TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Plemetin (Kodi: 15019003) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Plemetin, Hamidi, Bivolak, Gllavotin, Bivolak, Strovc, Zhilivodë, Bequk, Millosheve (nje pjese) .

Arsyeja: Ndërrimi i izolatorëve, ngritja e konzollave 10 kV.

2.

TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Grashticë Radashec (Kodi: 14016001) prej orës 09:00 deri ne ora 16:00

Vendet: Grashticë dhe Radashec.

Arsyeja: Pastrimi i linjave 10 kV nga vegjetacioni.

3.

Në NS 220/35/10kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10kV Podujeva 5 (kodi 14000005) nga ora 10:30 deri në ora 11:30.

Vendet: Qyteti- një pjesë, Polonica, Lagjja Hoxhevi dhe Ballovci.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

4

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Podujeva 4 (Kodi: 14000004) prej orës 11:30 deri në ora 12:30

Vendet: Rr.Zahir Pajaziti, Lagjja e Kuvajtit, pjesa afër Hotel Besianës.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

5.

Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV FAN Zahir Pajaziti (Kodi: 14000014) prej orës 12:30 deri në ora 13:30

Vendet: FAN Zahir Pajaziti, Letanc te Rexha, Smajlovit, Bajqinë, Kërpimeh, Repë, Pollatë, Dvorishtë, Sllatinë, Reçicë, Zhiti, Sylevicë, Breze, Tërnavicë, Murgull, Zakut, Metehi dhe Dobërdol.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

6.

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Fabrika e tjegullave-eurobllok (Kodi: 14000016) prej orës 13:30 deri ne ora 14:30

Vendet: Euroblloku, NTP “Mullisi”, “Vëllazërimi”, “Laberion”, Elkos Grup, Fabrika e Ambalazhit Plastik.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

7.

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV J28 Spitali (Kodi: 14000017) prej orës 14:30 deri ne ora 15:30

Vendet: KEDS dhe Spitali.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Mitrovicë

1.

TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Stacioni Hekurudhor (kodi: 73000004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Shtitarica, Dalaku, Akrashticë, Pantinë, Bukosh, Taraxhë, Liqej, Balinc, Oshlan, Duboc, Galicë, Beçiq dhe Brusnik.

Arsyeja: Shtrëngimi i përçuesve në Pantinë dhe në Dubovc, si dhe ndërrimi i izolatorëve në Dubovc.

2.

NS 110/10kV Vushtria 2 do të ndërprehet Stabiliment te TS Bahri Kuqi prej orës 10:00 –15:00

Trafostacionet që do të mbesin pa tension:

TS 10/0.4 kV Studime e Ulët-1(Rashicët) (Kodi: 73000009012)

TS 10/0.4 kV Karaqë (Kodi: 73000009019)

TS 10/0.4 kV Begaj(lagjja Kaçanolli-Tërstena) (Kodi: 73000009029)


TS 10/0.4 kV TSSH-Begaj Lagjja Hajra (Kodi: 73000009032)

TS 10/0.4 kV Studime e Epërme (Kodi: 73000009013)

TS 10/0.4 kV Studime e Epërme (Kodi: 73000009011)

TS 10/0.4 kV Studime e Ulët-3 (Gërxhalitë) (Kodi: 73000009014)

TS 10/0.4 kV Sfaraçak i Epërm (Kodi: 73000009015)

TS 10/0.4 kV Gojbulë-1 ( (Kodi: 73000009016)

TS 10/0.4 kV TSSH-Lagjja Istrefi (Kodi: 73000009031)

TS 10/0.4 kV Gojbulë-2 (Kodi: 73000009017)

TS 10/0.4 kV Miraqë (Kodi: 73000009018)

TS 10/0.4 kV Skromë-1 (Kodi: 73000009021)

TS 10/0.4 kV Shilovicë (Kodi: 73000009020)

TS 10/0.4 kV Skromë-2 (Kodi: 73000009022)

TS 10/0.4 kV Bozhlan (Kodi: 73000009023)

TS 10/0.4 kV Gumnisht-1 (Kodi: 73000009024)

TS 10/0.4 kV Gumnisht-2 (Kodi: 73000009025)

TS 10/0.4 kV Korollovë (Kodi: 73000009026)

TS 10/0.4 kV Vesekovc (Kodi: 73000009027)

TS 10/0.4 kV Haxha Company SH.P.K. (Kodi: 73000009030)

TS 10/0.4 kV Haxha Company SH.P.K. (Kodi: 73000009033)

Vendet: Studime e Ulëte, Karaqë, Begaj, Studime e Epërme, Sfaraqak, Gojbulë, Miraq, Skrom, Shilovicë, Bozhlan, Korollë, Gumnisht dhe Veskovec.

Arsyeja: Revizionim – kalimi i perçusve nga shtyllat e vjetra në shtyllat e rejaj në LP Martiraj – degëzimi Studime e Epërme

Ferizaj

1.

TS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Sllovia (Kodi: 41000003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Dobratin, Gushtericë e Poshtme, Livagjë, Sllovi, Smallushë, Çollapek, Gllavicë dhe Marevc.

Arsyeja: Kontrollimi i tafostacioneve, lëshuesve katodikë, pastrimi i trasesë dhe shtrëngimi i përçuesve.

Prizren

1.

Nga TS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:

LP 10kV Rahoveci (kodi: 30000015) prej 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Euro Graniti, Atmaxha I, Atmaxha II, Tupeci I, Tupeci II, Tupeci III, Landovica, Tulltorja I, Tulltorja II.

Arsyeja: Përforcimi apo ndërrimi shtyllave të dëmtuara të tensionit të mesëm dhe përforcimi i përçuesve.

Pejë

1.

Nga TS 110/10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10kV Gremniku (Kodi: 52000011) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Gremniku, Dollci, Qupeva, Vlljaku, Dushi, Sferka, Perqeva, Rastoka, Kpuzi dhe Qeskova.

Arsyeja: Ndërrim i dy shtyllave të tensionit të mesëm, fshati Gremnik – Volljakë.

Gjakovë

1.

TS 35/10 kV Malisheva do të ndërprehet:

Dalja 10kV Mirusha (Kodi: 82082002) prej orës 08:00 deri në ora 09:30

Vendet: Rr.603 Adem Jashari (1 konsumator), rr.Imer Krasniqi (7 konsumatorë), rr.605 Hamdi Berisha (1 konsumator), rr.606 Pavarësia (1 konsumator), fshatrat: Bubël, Burim, Carallukë (3 konsumatorë), Damanek, Gurbardhë, Llapçevë, Lubizhdë, Lubizhdë e Malishevës, Lumnishtë, Mirushë, Mrasor, Panorc (një pjesë) dhe Turjaka.

Arsyeja: Demontimi i shtyllës së tensionit të mesëm në LP Mirusha – Gurbardh, evitim rreziku.

18.08.2021

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

TS 220/10kV Drenas do të ndërprehet:

TS 10/04kV TS Komoran Kryqi i Madh (Kodi: 16100005097 ) nga ora 09:00 deri në ora 17:00

Vendet: TS Komoran- Kryqi i Madh.

Arsyeja: Kyçja e konsumatorëve në rrjetin e ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat