Punëtori për komunitetet jo shumicë se si të aplikohet për polici

Kosova

Punëtori për komunitetet jo shumicë se si të aplikohet për polici

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 14:34
Policia e Kosovës

Misioni i OSBE-së në Kosovë do të organizojë punëtori përgatitore për anëtarët e komuniteteve jo shumicë se si të aplikohet për polici.

Kjo do të bëhet në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Ministrinë e Administratës dhe Pushtetit Lokal.

”Punëtoria konkretisht synon komunitetet kosovare romë, kosovarë ashkali dhe kosovarë egjiptianë në Kosovë, dhe do të mbahet në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike nga data 27 tetor 2021. Do të elaborojë procedurën e aplikimit, testimin dhe hapat e tjerë të nevojshëm për aplikimi si polic.” thuhej në një postim në Facebook të ODBE-së.

Tutje bëhej e ditur se kushdo që është i interesuar që të marrë pjesë duhet të dorzojë CV-në dhe letrën motivuese deri më 24 tetor në [email protected]

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat