Vdes kryetari i parë i pasluftës i Komunës së Podujevës, Sylejman Gashi

Kosova

Vdes kryetari i parë i pasluftës i Komunës së Podujevës, Sylejman Gashi

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 12:37
Sylejman Gashi

Ka ndërruar jetë sot ish-kryetari i parë pas luftës i Komunës së Podujevës, Sylejman Gashi.

Ai ka ndërruar jetë sot në moshën 75-vjeçare.

Sipas njoftimit të familjarëve, varrimi i të ndjerit bëhet nesër, me datën 1 dhjetor 2021 në orën 13:00, në varrezat e fshatit Dobërdol të Podujevës.

Pas përfundimit të luftës, Gashi si pjesëtarë i UÇK-së që ishte, ishte emëruar kryetar komune deri në zgjedhjet e para e komunale. Ai dha kontribut të madh në organizimin e zgjedhjeve të para komunale duke bashkëpunuar me të gjitha subjektet komunale të Podujevës.

Gashi ka dhënë kontribut të çmuar edhe çështjen e Arsimit në vitet e 90-ta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat