Bujqit e Lipjanit protesojnë nesër, të pakënaqur me përzgjedhjen e komunës për kompensimin

Kosova

Bujqit e Lipjanit protesojnë nesër, të pakënaqur me përzgjedhjen e komunës për kompensimin

Më: 20 dhjetor 2021 Në ora: 23:32
Ilustrim

Rreth 50 bujq nga Komuna e Lipjanit, do të dalin nesër në protestë për pakënaqësitë në lidhje me emrat e përzgjedhur nga Komuna për kompensimin e dëmeve nga reshjet e këtij viti të cilat janë dërguar në Ministrinë e Bujqësisë.

Protesta është thirrur për të martën në ora 9:00.

Parashihet bllokimi i rrugës me traktorë para objektit të Komunës së Lipjanit.

Bujqit lipjanas po ankohen se ndaj tyre është bërë padrejtësi dhe janë anashkaluar nga ekzekutivi lokal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat