16 orë pa energji elektrike dhe ujë ky fshat i Shtimes

Kosova

16 orë pa energji elektrike dhe ujë ky fshat i Shtimes

Më: 23 janar 2022 Në ora: 16:29
Foto ilustrim

Banorët e fshatit Zborc të Shtimes po përballën me reduktime të ashpra të energjisë elektrike.

Madje ky fshat që 16 orë nuk ka farë energji.

Banorët thonë se në mungesë të rrymës nuk kanë as ujë dhe as nxemje.

Sipas banorëve, KEDS i ka njoftuar se ka prishje, por që ende nuk është lëshuar rryma.

Në anën tjetër, sot është kthyer në funksion blloku B2 i termocentralit “Kosova B”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat