Kuvendi i komunës themeloi Komitetin për Politike e Financa dhe Komunitete

Kosova

Kuvendi i komunës themeloi Komitetin për Politike e Financa dhe Komunitete

Më: 27 janar 2022 Në ora: 13:21
Pamje nga seanca

Në mbledhjen e tretë të rregullt për vitin 2022, kuvendi i komunës themeloi dhe emëroi anëtarët e komitetit për politikë e financa dhe komitetin për komunitete.

Në këtë seance është themeluar edhe grupi punues për hartimin e planit të punës së Kuvendit Komunal për vitin 2022.

Seanca filloi me dhënien e betimit të tre anëtarëve të rinjë të Kuvendit dhe vazhdoi me parashtrimin e kërkesave dhe pyetjeve të qytetarëve nga kuvendarët për drejtoritë përkatëse. Kuvendarët kanë marrë përgjigje për çështjet e ngritura nga kryetari dhe nga drejtorët. 

Në këtë seancë kuvendaret shtruan edhe një serë pyetjesh e komentesh në adresë të kryetarit të komunës z. Shaqir Totaj dhe drejtorëve të drejtorive komunale. Kryetari Totaj, publikisht falënderoi kuvendaret për pyetjet dhe komentet e tyre dhe i ftoj ata për bashkëpunim të vazhdueshëm për të mirën e qytetareve të komunës sonë. Po ashtu kryetari i komunës kërkoj nga të gjithë drejtoret e drejtorive komunale, që të jenë transparent dhe të hapur për bashkëpunim më të gjithë.

Ditëve në vijim, pas formalizmit të vendimeve do i publikojmë në ueb faqe të komunës emrat dhe kontaktet e anëtareve të të dy komiteteve obligative të kuvendit të komunës, KPF-së dhe KK-së.

Image
Pamje nga seanca
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat