Shqiptohen 153 tiketa për mosrespektim të masave anti COVID

Kosova

Shqiptohen 153 tiketa për mosrespektim të masave anti COVID

Më: 20 shkurt 2022 Në ora: 09:20
Foto ilustrim

Policia ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 153 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Sipas njoftimit të policisë janë shqiptuar edhe 1,712 tiketa trafiku.

Po ashtu, është shkaktuar një aksident trafiku me fatalitet, nëntë aksidente me të lënduar, si dhe 28 me dëme materiale.

Ndërsa, janë arrestuar 25 persona dhe 17 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat