FSK jep detaje nga operacioni i Kërkim-Shpëtimit që rezultoi me gjetjen e trupit të një personi në Klinë

Kosova

FSK jep detaje nga operacioni i Kërkim-Shpëtimit që rezultoi me gjetjen e trupit të një personi në Klinë

Më: 22 maj 2022 Në ora: 18:23
Pamje nga aksioni

Është gjetur trupi i pajetë i personit që ishte raportuar se kishte rënë në lumë në fshatin Deiq të Klinës.

Trupin e viktimës nga lumi kanë arritur ta nxjerrin ekipet e  Kërkim-Shpëtimit të Zhytjes të Gardës Kombëtare të FSK-së.

“Gjatë ditës së sotme  ekipet e  Kërkim-Shpëtimit të Zhytjes të Gardës Kombëtare të FSK-së, pas marrjes së informacioneve  për një person të  rënë në lumë në fshatin Deiq të Komunës së Klinës, FSK ka angazhuar ekipet KSH për intervenim dhe në koordinim me Policinë e Kosovës  kanë filluar operacionin e kërkimit- shpëtimit”, njofton FSK.

“Pas disa orë kërkimesh të pandërprera ekipet kanë arritur të gjejnë lokacionin  ku personi me inicialet V.K është gjetur pa shenja jete”.

Sipas procedurave trupi i pajetë i është dorëzuar autoriteteve për procedurat e mëtejme.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat