​Rreth 8.900 raste të raportuara përmes aplikacionit “Lajmëro policinë”

Kosova

​Rreth 8.900 raste të raportuara përmes aplikacionit “Lajmëro policinë”

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 16:06
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se deri më sot përmes aplikacionit “Lajmëro Policinë” janë raportuar rreth 8.900 raste që ndërlidhen me trafikun rrugor, posedim të armëve, drogës, raste të dhunës, korrupsionit.

Aplikacioni është lansuar kohë më parë me qëllim të lehtësimit të bashkëpunimit, komunikimin e ndërsjellë me qytetarët dhe ofrimin e mundësisë për lajmërimin e rasteve të ndryshme në Policinë e Kosovës.

Ky aplikacion/platformë mund të shkarkohet në pajisjet mobile në shqip, serbisht dhe anglisht.

Raportimi nga ana e qytetarëve përmes këtij aplikacioni ofron transparencë, konfidencialitet dhe anonimitet të plotë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat