Podujeva po bëhet me pishinë të mbyllur gjysmë-olimpike

Kosova

Podujeva po bëhet me pishinë të mbyllur gjysmë-olimpike

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:59
Pishina

Kuvendi Komunal i Podujevës miratoi sot propozim-vendimin për caktimin e lokacionit për ndërtimin e pishinës së mbyllur gjysmë-olimpike në Podujevë, investim ky nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Kryetari Shpejtim Bulliqi ka thënë se kjo pishinë do të ndihmojë notarët, zhytësit dhe nxënësit e shkollave të zhvillojnë sportin dhe garat e notit në një hapësirë atraktive që i ka munguar Podujevës.

I falënderoj asamblistët për mbështetjen, ka shkruar ai në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat