Festa e Deklaratës së Kushtetutshmërisë për herë të parë në Prishtinë

Kosova

Festa e Deklaratës së Kushtetutshmërisë për herë të parë në Prishtinë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 21:22
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinë do ta organizojë të shtunë aktivitetin më të ri kulturor për qytetarët e saj - Festa e Deklaratës së Kushtetutshmërisë.

Në një postim në Facebook thuhet se ky aktivitet mbahet si vazhdimësi e traditës për të afruar qytetarët me hapësirën e përbashkët publike.

Aktiviteti mbahet në rrugën “2 Korriku”, me Orkestrën “2 Korriku” duke filluar nga ora 12:00. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat