KQZ sot do të mbajë mbledhjen e radhës

Kosova

KQZ sot do të mbajë mbledhjen e radhës

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 08:09
KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë seancën e radhës nga ora 13:30.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se në rend dite janë gjashtë pika.

Rendi i plotë i ditës:

1. Hyrje: Kreshnik Radoniqi, Kryesues i mbledhjes së KQZ-së:

2. Shqyrtimi dhe miratimi i procesverbalit të mbledhjes Nr.17 dhe 18-2022

3. Aktivitetet e SKQZ-së:

4. Aktivitetet e ZRPPC-së:

5. Raport i Këshillave të KQZ-së:

• Këshilli për Operacione Zgjedhore:

– Shqyrtimi dhe miratimi i Raportit “Analizë e adresave – Krahasimet me bazën e të dhënave të Departamentit të Prodhimit të Dokumenteve dhe Departamentit të Gjendjes Civile,

– Shqyrtimi dhe miratimi i Raportit “Hulumtimi dhe analizimi i fletëvotimeve të pavlefshme për Zgjedhjet Lokale 2021”,

– Shqyrtimi dhe miratimi i Projektit “Informimi dhe Edukimi i Votuesve të Rinj për Zgjedhje”.

• Këshilli për Çështje Ligjore:

– Shqyrtimi dhe miratimi i kërkesës për zëvendësimin e anëtarit të Kuvendit Komunal në Shtërpcë.

• Komiteti i Auditimit të Brendshëm të KQZ-së

– Njoftim për aktivitetin e AB për periudhën TM1 2022 ;

– Njoftimi dhe diskutimi i Raportit të Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2021,

– Shqyrtimi dhe aprovimi i Planit për zbatimin e rekomandimeve të ZKA.

• Këshilli për Marrëdhënie me Jashtë

– Shqyrtimi dhe miratimi i propozimit për aplikim të KQZ-së, për postin e Zëvendës Kryesuesit të AWEB-it.

– Shqyrtimi dhe miratimi i letrës së Qëllimit për themelimin e Asociacionit Pan Evropian të Zgjedhjeve.

– Shqyrtimi dhe miratimi i pjesëmarrjes së KQZ-së në Konferencën e 19-të Evropiane e Trupave të Menaxhimit të Zgjedhjeve me temën: “Inteligjenca artificiale dhe integriteti i zgjedhjeve”.

– Shqyrtimi dhe miratimi i pjesëmarrjes së KQZ-së në vëzhgimin e Zgjedhjeve Parlamentare në Letoni që, mbahen më 1 tetor 2022.

6. Të ndryshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat