​Ngjarjet e datës 19 shtator

Kosova

​Ngjarjet e datës 19 shtator

Më: 19 shtator 2022 Në ora: 00:09
Foto ilustrim

Organizata gjermane Education Unlimited organizon Kampin Veror 2022. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti. (Gjimnazi “Loyola” Prizren, ora 08:45)

Zyra për Qeverisje të Mirë - Zyra e Kryeministrit mban konferencën “Strategjia për avancimin e të drejtave të komuniteteve rom dhe ashkali në Republikën e Kosovës 2022-2026 dhe plani i veprimit të saj 2022-2024”. (Hotel “Emerald”, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. (Kuvendi i Kosovës, salla C 301, ora 11:00)

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe kryeministri Albin Kurti marrin pjesë në inaugurimin e Sistemit Nacional për Monitorim të Spektrit Frekuencor – SNMSF. (Memoriali i Dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës, ora 11:00)

Këshilli i prindërve në Pejë do të organizojë marsh në qendër të qytetit. (Ora 12:00-12:30).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat