​Ngjarjet e datës 26 shtator

Kosova

​Ngjarjet e datës 26 shtator

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 00:03
Foto ilustrim

Komiteti Olimpik i Kosovës mban konferencën “Forumi për Sportin”. (Hotel “Emerald” Prishtinë, ora 10:00)

Në kuadër të Javës për qasje në dokumente publike, Agjencia për informim dhe privatësi mban konferencë me kryetarët e komunave. (Hotel “Emerald”, ora 10:15)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 11:00)

Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do të protestojë në shenjë pakënaqësie ndaj mos fillimit të procesit mësimor. (Oborri i shkollës “Faik Konica”, ora 12:00)

Mbahet debati me temën “Jo do të thotë jo – dhuna seksuale dhe ngacmimi i grave”. (Qendra Mediale Çagllavicë , ora 12:00)

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) në ditën e dytë të udhëtimit familjarizues (FAM Trip) në Kosovë dhe me rastin e Ditës Botërore të Turizmit viziton Gjakovën (Ora 10:00), Rugovën (11:30), takime B2B (Hotel Dukagjini, ora 20:00)

Konferenca për media e Kombëtares së Kosovës në futboll para ndeshjes me Qipron. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:00)

Stërvitja zyrtare e Kombëtares së Kosovës në futboll. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:30)

Konferenca për media e Kombëtares së Qipros në futboll. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 18:30)

Stërvitja zyrtare e Kombëtares së Qipros në futboll. (Stadiumi “ Fadil Vokrri”, ora 19:00)

Promovohet libri “Rugovën, si e kam njohur” i autorit Gani Mehmetajt. (Hotel “Sirius” Prishtinë, ora 19:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat