​Ngjarjet e datës 27 shtator

Kosova

​Ngjarjet e datës 27 shtator

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 00:02
Foto ilustrim

Millennium Challenge Corporation MCC organizon konferencën me temën “Seek Beyond Threshold”. (Hotel “Swiss Diamond” Prishtinë, ora 08:30)

Ministria e Mbrojtjes dhe FSK organizojnë konferencën vjetore ndërkombëtare “FSK dhe partnerët 2022”. (Hotel “Emerald”, Prishtinë, ora 09:00) 

Shoqata e Grave në Sektorin e Energjisë së Kosovës (AWESK) organizon konferencën e parë rajonale “Energjia dhe gratë”.(Hotel “Emerald” Prishtinë, ora 09:00) 

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton në parim Projektligjin për Tubimet Publike; atë për Sigurinë Kibernetike, si dhe Projektligjin për Mbrojtjen e Informacionit të Klasifikuar. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 10:00)

Agjencia për Informim dhe Privatësi mban konferencë me kryetarët e gjykatave si dhe prokurorët e Prokurorive të Kosovës. (Hotel “Emerald” Prishtinë, ora 10:15) 

Komisioni për Ekonomi mban takim mbi zbatimin e rekomandimeve të Kuvendit lidhur me auditimin e performancës së ndërmarrjes publike KOSTT. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) mban konferencë për medie lidhur me grevën në sektorin publik. (Selia qendrore e LDK-së, ora 11:00)

Këshilli i Prindërve mban protestë për shkak të grevës në arsim. (Shkolla “Naim Frashëri” Prishtinë, ora 12:00)

Me rastin e Ditës Botërore të Turizmit, Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë MINT viziton Parkun arkeologjik Ulpiana (11:00 - 12.00), kompleksin Etno Fest. (Fshati Kukaj ora 13:00)

D4D mban sallonin me temën “Dhuna online ndaj grave në politikë: Çfarë masa mund të ndërmarrim?” (Libraria “Dukagjini” Prishtinë, ora 17:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat