Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni! - Bota Sot
Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Kosova

Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:10

Ambasadori francez në Kosovë, Jean Francois Fitou ka theksuar se në këtë kohë Kosova dhe Serbia nuk duhet t’i normalizojnë marrëdhëniet përmes trakteve të paqes apo ndonjë marrëveshje, por sipas tij, të dyja vendet duhet ta kuptojnë që kërcënim më nuk ka pasi që lufta ka mbaruar.
Këto deklarata ambasadori francez i bëri në konferencën e 50 vjetorit të traktatit të Elizesë, që konsiderohet fillim i një miqësie të pabesueshme mes gjermanëve dhe francezëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...