Dhuna në familje, katër burra u arrestuan në 24 orët e fundit në Kosovë

Kosova

Dhuna në familje, katër burra u arrestuan në 24 orët e fundit në Kosovë

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 10:10
Foto ilustrim

Katër burra u arrestuan për dhunë në familje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Rasti i parë i dhunës në familje i raportuar dje, ndodhi në Prishtinë, ku u arrestua një burrë për shkak se kishte ushtruar dhunë psikike dhe kanosur verbalisht me vrasje bashkëshorten e tij. “Me urdhër të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48 orë.”, informoi Policia.

Rasti i dytë i raportuar dje në Polici, ndodhi në Graqanicë, ku u arrestua një burrë, i cili pas një zënke verbale të çastit që kishte pasur me nënën e tij, e kishte sulmuar fizikisht atë. “Me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.”, u bë e ditur në raportin e Policisë.

Një rast tjetër i dhunës në familje, dje u raportua në Prizren, ku u arrestua një burrë, i cili për shkak të një mosmarrëveshjeje e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. “Si pasojë e rastit i dyshuari dhe viktima kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.”, u bë e ditur në raportin 24 orësh të Policisë.

Në Gjakovë, dje një grua raportoi se në vazhdimësi është keqtrajtuar fizikisht dhe psiqikisht nga bashkëshorti i saj. “I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.”, bëri të ditur Policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat