“Lufta” tregtare Kosovë-Maqedoni, Thaçi e Gruevski s’merren vesh - Bota Sot
“Lufta” tregtare Kosovë-Maqedoni, Thaçi e Gruevski s’merren vesh

Kosova

“Lufta” tregtare Kosovë-Maqedoni, Thaçi e Gruevski s’merren vesh

Më: 9 shtator 2013 Në ora: 00:03

Në tentim për të tejkaluar krizën momentale mes Maqedonisë dhe Kosovës, kryeministrat e dy vendeve Hashim Thaçi dhe Nikolla Gruevski janë dëgjuar sot në telefon.

Kryeministri i Kosovës Thaçi i cili po qëndron në Bruksel me homologun e tij Gruevski kanë biseduar dhe kanë kërkuar një mënyrë për të tejkaluar situatën e krijuar në kalimet kufitare.

Dy kryeministrat nuk kanë arritur të merren vesh, ndërkohë që bisedimet vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...