Ish - Prokurori Salustro po hetohet për korrupsion - Bota Sot
Ish - Prokurori Salustro po hetohet për korrupsion

Kosova

Ish - Prokurori Salustro po hetohet për korrupsion

Më: 8 prill 2014 Në ora: 20:09

Ish-Prokurori Mauricio Salustro dhe gjykatësi Francesko Fjori dyshohet se kanë marrë ryshfet për rastin e krimeve në Kosovë, duke shpërdorur detyrën zyrtare gjatë ushtrimit të detyrës së prokurorit dhe si gjykatës ndërkombëtarë në Kosovë, transmeton transmetuesi publik.

Burime të sigurta brenda Prokurorisë, kanë për të diitur për emisonin “Betimi në Drejtësi” se kundër Ish-prokurorit Salustro dhe ish gjykatësit Fjori po zhvillohen preliminare nën dysimin se kanë marrë ryshfet nga disa avokatë të njohur, të cilët kanë mbrojtur disa prej të akuzuarve për krime të luftës.

Hetimet ndaj tyre po zhvillohen nga një Task Forcë e përzier kur bëjnë pjesë prokurorë vendor e ndërkombëtar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...