Pyet Haki Abazi: Pse Ivanoviç nuk u përfshi në listën e Speciales?! - Bota Sot
Pyet Haki Abazi: Pse Ivanoviç nuk u përfshi në listën e Speciales?!

Kosova

Pyet Haki Abazi: Pse Ivanoviç nuk u përfshi në listën e Speciales?!

Më: 23 janar 2016 Në ora: 18:20

Njohësi i çështjeve politike, Haki Abazi ka reaguar lidhur me rastin e Oliver Ivanoviqit, i cili së fundi u dënua me 9 vite burg nga Gjykata.

Ai ka pyetur se pse nuk është përfshirë edhe ai në listën e Gjykatës Speciale.

Ky është postimi i plotë i tij:

Pse Ivanovic nuk eshte perfshire ne listen e Gjykates Speciale te cilen e ka negociuar Hajredin Kuci. Si eshte emundur qe Associacioni e ndane Kosoven ne baza etnike duke perdorur rregullin e diskriminimit pozitiv ndersa drejtesia eshte selektive dhe pranohet gjykate e cila targeton vetem pjestaret e nje grupi etnik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...