Ditët e ardhshme edhe më ftohtë, temperaturat zbresin në minus - Bota Sot
Ditët e ardhshme edhe më ftohtë, temperaturat zbresin në minus

Kosova

E martë, 20 nëntor 2018

Ditët e ardhshme edhe më ftohtë, temperaturat zbresin në minus

Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 08:47
Foto ilustrim

Në fillim të javës së ardhshme masa të ftohta ajrore arktike do të shtrihen gradualisht edhe mbi vendin tonë, duke sjellur mot më të ftohtë, me vransira dhe intervale me diell. 

Nuk përjashtohet mundësia që vende-vende të ketë edhe reshje të dobëta bore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstreme, ku maksimalet do të luhaten nga 2C deri në 4C, ky fillimi javës së ardhshme me temperatura minimale deri në -5C.

Era do të fryejë mesatare nga verilindja 2-6m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të rritet mbi vlera normale.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test