Ndërprerje emergjente e energjisë - Bota Sot
Ndërprerje emergjente e energjisë

Kosova

E diel, 21 tetor 2018

Ndërprerje emergjente e energjisë

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 12:03
ilustrim

LP 35 kV Pirana (Kodi: 300340) prej orës 13:00 deri në ora 13:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lubizhda, Bregdrini, Lukia, Romaj, Kuzhnini, Dedaj, Kabashi dhe Rizam Holding. Mamusha, Rizam Mulliri, Riza Holding, Sërbica e Ulët I, Sërbica e Ulët II, Lagjja Medvec, Pompat e Ujit, Pirana, Randobrava, Retije e Ulët, Retije e Epërme,  Krusha e Madhe, Krusha e Vogël, Randobrava dhe bizneset: Separacioni "10 Maji", Separacioni "Agimi", Separacioni "Isa Rexhepi", Separacioni "Arbëria", Separacioni "Kag-Asfallt" dhe N.P.T "Soni-Com".

Arsyeja e ndërprerjes: Shkyçje emergjente për rregullimin e kulmit pasi pikon uji në kthinat 35kV.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test