Mot i ftohtë në Kosovë: Ja temperaturat për sot dhe gjatë javës - Bota Sot
Mot i ftohtë në Kosovë: Ja temperaturat për sot dhe gjatë javës

Kosova

E shtunë, 20 tetor 2018

Mot i ftohtë në Kosovë: Ja temperaturat për sot dhe gjatë javës

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 07:31
ilustrim

Ditëve të para të javës do të mbajë mot kryesisht me vransira dhe intervale me diell, të martën vende-vende me mundësi për rebeshe të dobëta bore.

Nga e mërkura në mbrëmje parashihen kthjellime, e të enjten dhe premten do të mbajë mot kryesisht me diell, por me ngrica në mëngjes.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie, me minimale që do të luhaten nga -5C deri në -3C, e maksimale nga 2C, në fillim të javës, deri në 6C, nga dita e enjte.

Era do të fryejë mesatare nga verilindja-veriperëndimi 2-9m/s. Shtypja atmosferike gradualisht do të rritet lartë mbi vlera normale.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test