Befason Kadri Veseli: Kufiri i Kosovës duhej të ishte në Ulqin, jo në Qakorr - Bota Sot
Befason Kadri Veseli: Kufiri i Kosovës duhej të ishte në Ulqin, jo në Qakorr

Kosova

E enjte, 15 nëntor 2018

Befason Kadri Veseli: Kufiri i Kosovës duhej të ishte në Ulqin, jo në Qakorr

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 11:48
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot para gazetarëve ka thënë se qështja e ratifikimit të demarkacionit duhet të përfundoj sa më parë sepse shkon në dëm të Kosovës.

Ai tha se para se partitë të mendojnë për interesin e tyre partiak të mendojnë për interesin e shtetit.

“Çështja e demakacinin nuk është çështje partiake, ajo është qeshtje shtetërore, çdo vonës vetëm sa e dëmtojmë shtetin dhe perspektiven euro atlantike, duhet ti shënojnë kufje për të forcuar sovranitetit tonë. Sa për mendimin tim si individ jo si përfaqësues i një institucioni, sa për mu kufiri nuk do të duhet të vendoset në majte të bjeshkëve por në Ulqin atje janë kufijtë e shqiptarisë jo në maje të maleve, por si përfaqësues të institucioneve duhet ta kryejmë këtë sa më parë ta ratifikojmë që ti hapim rrugë Kosovës tutje”, ka thënë Veseli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test