Moti mbi vendin tonë - Bota Sot
Moti mbi vendin tonë

Kosova

E enjte, 18 tetor 2018

Moti mbi vendin tonë

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 07:16
Ilustrim

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik .gjatë ditës së sotme parashihet të ketë intervale me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -5 deri-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

 Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes  dhe juglindjes me shpejtësi deri 8m/s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test