Hasani thotë se prodhimi vendor dhe rritja e punësimit, janë prioritete të qeverisë - Bota Sot
Hasani thotë se prodhimi vendor dhe rritja e punësimit, janë prioritete të qeverisë

Kosova

E hënë, 22 tetor 2018

Hasani thotë se prodhimi vendor dhe rritja e punësimit, janë prioritete të qeverisë

Më: 16 dhjetor 2017 Në ora: 18:15
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani është zotuar se bashkë me kryeministrin Haradinaj, do të realizojnë prioritetet në ekonomi.

Ai ka thënë se mbështetja e prodhimit vendor dhe rritja e punësimit janë top prioritete të qeverisë.

Lexo postimin e plotë të Hasanit:

Sot e mbajtëm mbledhjen e tetë me radhë, ndërsa të parën për këtë mandat qeverisës të Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik.

Bashkë me kryeministrin Ramush Haradinaj treguam përkushtimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës që gjatë mandatit tonë do t’i realizojmë top prioritetet tona që janë përmirësimi i mjedisit afarist, mbështetja e prodhimit vendor dhe rritja e punësimit.

Qëllimi i këtij këshilli është që të krijojmë një mekanizëm funksional të dialogut publiko privat, duke punuar për përmirësimin e mjedisit afarist, mbështetjen e prodhimit vendor dhe rritjen e punësimin që janë disa nga top prioritetet e qeverisës

Pas marrjes së mandatit tonë qeverisës kemi dërguar në Qeveri e Kuvend disa ligje shumë të rëndësishme të cilat do të ndikojnë drejtpërdrejt në mjedisin e të bërit biznes, mbështetjen e prodhuesit vendor, dhe rregullimin e tregut të brendshëm në vendin tonë.

Unë si koordinator i këtij këshilli kërkojë mbështetjen e të gjithë akterëve në mënyrë që të zhvillojmë objektivat e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test