Kosova shënon Ditën e 112-it - Bota Sot
Kosova shënon Ditën e 112-it

Kosova

E shtunë, 20 tetor 2018

Kosova shënon Ditën e 112-it

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 15:56
Numri emergjent evropian 112

Agjencia e Menaxhimit Emergjent /Ministria e Punëve të Brendshme me mbështjetje nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim do të shënojnë Ditën Evropiane të numrit 112, ditë kjo që është caktuar të shënohet me 11 shkurt që nga viti 2009 me qëllim të ngritjes së vetëdijësim për numrin emergjent evropian 112.

Ngjarjet promovuese dhe njoftuese do të të realizohen në tri komuna: Prishtinë, Gjilan dhe Zveçan. Ngjarja në  Zveçan mbahet më 8 shkurt ndërsa në Prishtinë dhe Gjilan më 9 shkurt.

Pjesëmarrës do të jenë përfaqësues të Policisë së Kosovës, Kryqit të Kuq të Kosovës, OJQ-ve, nxënës të shkollave fillore dhe të organizatave tjera që mirren me çështjet emergjente si dhe qytetarët e rastit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test