Pika kufitare Kosovë-Maqedoni, takohen komisionet e ekspertëve - Bota Sot
Pika kufitare Kosovë-Maqedoni, takohen komisionet e ekspertëve

Kosova

E shtunë, 17 nëntor 2018

Pika kufitare Kosovë-Maqedoni, takohen komisionet e ekspertëve

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 17:18
Pamje nga takimi

Komisioni miks i ekspertëve të Përbashkët të Kosovës dhe Maqedonisë, kanë zhvilluar takimin e radhës, ku u diskutuan temat rreth ecurisë dhe mbarëvajtjes së punëve rreth përfundimit të të gjitha procedurave të nevojshme për fillimin e ndërtimit të objektit të pikë kalimit të përbashkët kufitar "Stançiç – Bellanoc".

Në kuadër të këtij takimi i cili është mbajtur në Ministrinë e Punëve të Brendhsme, janë shqyrtuar të gjitha veprimet e ndërmarra nga komisioni, si dhe u diskutuan edhe çështjet e bashkërendimit të aktiviteteve të përbashkëta për funksionalizimin sa më të shpejtë të pikë kalimit të përbashkët kufitar "Stançiç– Bellanoc".

Sipas një komunikate të MPB-së, të dyja palët u dakorduan që të ndërmerren të gjitha veprimet e nevojshme para mbledhjes së përbashkët të dy qeverive të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test