Shi e borë gjatë fundjavës - Bota Sot
Shi e borë gjatë fundjavës

Kosova

E martë, 16 tetor 2018

Shi e borë gjatë fundjavës

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 13:42
Foto ilustrim

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë nga veriu, ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Si pasojë e depërtimit të këtyre masave të ajrit do të ketë ulje në fushat termike në të dy vlerat ekstremale, gjithashtu pritet të ketë reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindje dhe veriperëndimi me shpejtësi1-8m/s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test