Viti 1990: Senatori Bob Dole nervozi serbët duke u folur për shqiptarët - Bota Sot
Viti 1990: Senatori Bob Dole nervozi serbët duke u folur për shqiptarët

Kosova

Viti 1990: Senatori Bob Dole nervozi serbët duke u folur për shqiptarët

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 15:03
Senatori amerikan Bob Dole

Senatori amerikan Bob Dole gjatë vizitës së tij në Kosovë në vitin 1990 u kishte dërguar mesazh të qartë serbëve se liria e shqiptarëve po vjen pa marrë parasysh se a u pëlqen ky fakt atyre, apo jo.

“Në fund dëshiroj të ju falënderoj për ndihmën tuaj dhe dëshirojmë të ju themi se u pëlqeu apo jo liria dhe demokracia po vijnë dhe është më mirë të jeni të përgatiur”, ishin fjalët me të cilat u drejtohej zyrtarëve të atëhershëm serbë senatori Dole.

Lajmin e plotë mund ta lexoni te Mediat Shqiptare, duke klikuar  KËTU

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test