SBASHK-u apel nxënësve: Nesër në orën e parë mos shkoni në shkollë - Bota Sot
SBASHK-u apel nxënësve: Nesër në orën e parë mos shkoni në shkollë

Kosova

E premte, 16 nëntor 2018

SBASHK-u apel nxënësve: Nesër në orën e parë mos shkoni në shkollë

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 11:32
Ilustrim

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës me anë të një komunikate ka bërë thirrje për nxënësit dhe prindërit që nesër në orën e parë në të dyja ndërrimet mos të shkojnë në shkollë.

Këtë vendim SBASHK e ka marr pasi që Qeveria e Kosovës nuk mbajti fjalën në raport me punëtorët e arsimit.

“Kërkojmë mirëkuptimin tuaj  dhe apelojmë që të mërkurën , më 14 shkurt  nxënësit mos të jenë në shkollë në orën e parë në të dy ndërrimet. Ata le të jenë në vatrat e tyre të diturisë në kohën e duhur për të nisur orën e dytë.  Nëse gjendja nuk ndryshon , atëherë ju lusim që edhe të martën, më 20 shkurt  nxënësit mos të jenë në shkolla në dy orët e para të të dy ndërrimeve, por të shkojnë me kohë për të nisur mësimin në orën e tretë. Këtë apel e bëjmë për hir të sigurisë së nxënësve tanë ngase   mësimdhënësit janë në grevë dhe  nxënësit në oborre shkollash, apo pa mësimdhënësit në klasë,  do  të sfidohen nga ndonjë zënkë  a rrezik tjetër”, thuhet në apelin e SBASHK-ut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test