Brezi i Republikës te themeluesi i shtetit - Bota Sot
Brezi i Republikës te themeluesi i shtetit

Kosova

E premte, 16 nëntor 2018

Brezi i Republikës te themeluesi i shtetit

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 12:27
Deputetët e LDK-së

Janë deputet të LDK-së që njihen si brez i Republikës. Nuk janë themelues të LDK-së por janë vazhdues të rrugëtimit të themeluesit të shtetit të Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova.

Deputeti I LDK-së Haxhi Avdyli ka ftuar kolegët e tij deputetë si Vjosa Osmanin, Valentina Bunjakun, Lumir Abdixhikun e Avdullah Hotin që të bëjë një “selfie”  ku në sfodn shihet Shtatorja e Presidentit Ibrahim Rugova,

"Gjithmonë besnik në parimet e arkitektit të pavarësisë Presidentit Rugova ; liri , pavarësi , demokraci dhe shtetndërtim me aleatët e shtetit tonë BE e SHBA." ka shkruar Avdyli.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test