Krimet ekonomike nisin hetimet në Bibliotekën Kombëtare, për programin “ALEPH-500” - Bota Sot
Krimet ekonomike nisin hetimet në Bibliotekën Kombëtare, për programin “ALEPH-500”

Kosova

E premte, 19 tetor 2018

Krimet ekonomike nisin hetimet në Bibliotekën Kombëtare, për programin “ALEPH-500”

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 14:58
Biblioteka Kombëtare

Njësia e Hetuesisë e Krimeve Ekonomike, pas raportit të vitit 2015 të Njësisë së Auditimit të Brendshëm të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), në të cilin ishin përmendur disa shkelje ligjore që kishte bërë Këshilli Drejtues i kësaj biblioteke, ka nisur ta hetojë blerjen e programit bibliotekar “ALEPH-500”, i cili buxhetit të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës (BKK-ja) edhe me rastin e blerjes, edhe tash që mirëmbahet nga menaxherët e kompanisë “Ex Libris” nga Izraeli, është duke i kushtuar mijëra euro.

Lajmin e plotë mund ta lexoni te Mediat Shqiptare, duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test